Przedszkole przyjazne dzieciom

Nasza kadra to wykwalifikowani nauczyciele, którzy traktują pracę z dziećmi jako przyjemność i spełnienie.

Dyrektor przedszkola

mgr Agnieszka Cimek – Dyrektor, nauczyciel w grupie Elfy

Pani Agnieszka jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie oraz studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.  Jako wychowawca stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka – odkrywanie jego możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna. Zawsze odnosi się do Nich z szacunkiem i wyrozumiałością. W Dzwoneczku opiekuje się grupą Elfów oraz tymi drobiazgami, dzięki którym nasze przedszkole może na co dzień sprawnie funkcjonować.

Nauczyciele i wychowawcy

mgr Elżbieta Karolak – wychowawca w grupie Chochlików

Pani Ela ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej z reedukacją na UMCS oraz studia podyplomowe z zakresu pedagogiki przedszkolnej. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji i zadowolenia. W swoich działaniach dydaktyczno – wychowawczych kieruje się zawsze dobrem dziecka. Stara się tworzyć dzieciom taką atmosferę i warunki, które zapewniają właściwy rozwój fizyczny i psychiczny.
W wolnym czasie lubi czytać, słuchać muzyki i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Prywatnie mama 2,5 letniej Tosi, z którą po urlopie macierzyńskim wraca do dzwoneczkowej ekipy. Bardzo cieszymy się z jej powrotu.

mgr Anna Gruszkiewicz – wychowawca w grupie Skrzatów

Pani Anna, ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej i animację kultury z artreterapią oraz studia podyplomowe z integralnej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami metody Marii Montessorii. W pracy lubi wykorzystywać ciekawe techniki plastyczne ( orgiami, Quisling czy filcowanie na mokro) oraz muzykoterapię. W pracy z dziećmi kładzie duży nacisk na rozwój zdolności matematycznych i plastycznych. Jest osobą radosną, ciepłą i wrażliwą na potrzeby małego człowieka.

Urszula Książek – pomoc nauczyciela

Pani Ula ukończyła Policealne Studium Zawodowe im. A. i J. Vetterów w Lublinie.

Jest osobą otwartą, ciepłą, uśmiechniętą i pomysłową. Pani Ula pracuje jako pomoc w najmłodszej grupie. Pomaga Pani Ani w codziennej opiece nad najmłodszymi przedszkolakami a oprócz tego dba o to, aby przedszkolne sale świeciły czystością. Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych chłopców, interesuje się kuchnią wegetariańską i czynnie spędza czas na wycieczkach rowerowych.

Wioletta Pietroń – nauczyciel pomocniczy w grupie Elfów

Pani Wiola pracuje w Dzwoneczku od września 2010 r. Rozpoczęła studia z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) i wczesnej edukacji (specjalność nauczycielska). Jest osobą obdarzoną wyjątkowym poczuciem humoru i radością życia. Jest zawsze pogodna i uśmiechnięta. Jako osoba sumienna i obowiązkowa, współpracuje z Panią Agnieszką dbając o prawidłowy rozwój naszych 4-5 latków.

Magdalena Woźniak – pomoc nauczyciela

Pani Magda pracuje jako pomoc nauczyciela w grupie maluszków. Jest osobą sympatyczną, miłą, konsekwentną i chętną do pomocy. Prywatnie jest mamą dwóch dziewczynek więc praca z dziećmi dostarcza pani Magdzie niezwykle dużo satysfakcji oraz pozwala na zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności.

mgr Paulina Maciak – psycholog i nauczyciel wspomagający w grupie Chochlików

Pani Paulina pracuje jako psycholog i nauczyciel wspomagający w grupie najstarszej. Ukończyła studia z zakresu psychologii i pedagogiki szkolnej z terapią pedagogiczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych na kierunku: wczesne wspomaganie małych dzieci ze złożonymi zaburzeniami oraz wspieranie ich rodzin na Akademii pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pani Paulina jest osobą kreatywną, konsekwentną, pogodną. Z życzliwością podchodzi do każdego dziecka i jego problemów. Zawsze chętna do pomocy i pełna szczerej empatii pomaga Pani Eli w grupie „Chochlików”.